Dlaczego warto tworzyć filmy produktowe

Dlaczego warto tworzyć filmy produktowe w mojej firmie? 5 powodów

Czy filmy produktowe są naprawdę potrzebne Twojej firmie? Jeśli wahasz się lub zastanawiasz, czy ta inwestycja ma sens, czytaj dalej. Poznaj powody, dla których warto komunikować się z klientami w formie video. Oto lista najważniejszych argumentów „za”.

1.      Film produktowy pozwala klientowi poznać Twój produkt bez fizycznego kontaktu z nim

Filmy produktowe to świetne rozwiązanie m.in. w sklepach internetowych. Kiedy sprzedajesz na odległość, mierzysz się z poważną barierą – klient nie może dotknąć towaru, który zamawia. I chociaż coraz więcej osób odważnie podchodzi do e-zakupów, to… źle zaprezentowany produkt może zostać szybko zwrócony. Efekt? Zamiast realnie napędzać sprzedaż, ponosisz dodatkowe koszty.

Film produktowy pomoże temu zapobiec. W takim materiale można bardzo wyraźnie i dokładnie pokazać, jak prezentuje się taki artykuł – także w „środowisku naturalnym”. Potrzebujesz przykładu? Pomyśl: co pozwoli lepiej zaprezentować buty w e-sklepie obuwniczym? Typowe zdjęcia produktowe czy 5-10-sekundowy klip, w którego kadrze widać nogi modela przechadzającego się w sprzedawanej parze adidasów czy trzewików? Co bardziej przemówi do klienta?

Video produktowe zadziała na zmysły odbiorcy w podobny sposób w wielu innych branżach – nie tylko tych z obszaru modowego. Będzie równie skuteczne, gdy np. zechcesz zaprezentować sposób działania nowoczesnej krajalnicy (i to, że rzeczywiście nie rozszarpuje delikatnych wędlin) albo sprzętu elektronicznego. Możliwości są nieskończone.

2.      Film produktowy angażuje Twoich klientów

Powiedzenie o tym, że obraz mówi więcej niż 1000 słów, może jest nieco „wytarte”, ale nadal prawdziwe. Język filmu jest żywy, plastyczny i oddziałuje na wyobraźnię. Dlatego przy jego pomocy można przyciągnąć uwagę klienta w kilka sekund. A to pierwszy krok do zamknięcia sprzedaży!

3.      Film produktowy pozwala w prosty sposób wytłumaczyć skomplikowane koncepcje

Jak pokazać klientowi sposób działania skomplikowanego filtra do wody albo warstwy, z których składa się materac premium? Film zaprezentuje to najlepiej! Można uwzględnić w nim animację typu explainer i przy pomocy prostego obrazu szybko wyedukować odbiorcę oraz zachęcić go do działania.

4.      Film produktowy świetnie sprawdza się przy komunikacji z użytkownikami mobilnymi

Smartfony i Internet to rzeczywistość Twoich klientów, bez względu na branżę, w której działasz. Jeśli chcesz być tam, gdzie oni, zainwestuj w video marketing. Publikacja rolek, shortów czy tiktoków może szybko wzmocnić zaangażowanie w kontakt z Twoją marką, pomoże pozyskać nowe leady, a docelowo – wesprze sprzedaż.

5.      Filmy produktowe możesz wykorzystać w różnych kanałach komunikacji

Jeden materiał – wiele miejsc publikacji? Materiały video dają takie możliwości. Możesz je wrzucić zarówno na stronę firmową, jak i do sklepu internetowego, na kanał YouTube czy do mediów społecznościowych. Nie będą wzajemnie „kanibalizowały zasięgów” – a tak stałoby się, gdybyś wrzucił jeden opis produktu w formie tekstu w kilka miejsc. Z filmami nie ma takich problemów!

Przekonany? Czas przejść od teorii do praktyki. Skontaktuj się z nami i stwórzmy razem filmy produktowe, które nakręcą Twoją sprzedaż. Zapraszamy!