Jak zoptymalizować koszty tworzenia filmów wizerunkowych

Jak zoptymalizować koszty tworzenia filmów wizerunkowych? 5 rozwiązań

Wiesz, że filmy wizerunkowe to ważny element komunikacji z klientem, więc warto w nie inwestować. Z drugiej strony – jak to w marketingu – każda złotówka jest na wagę złota. Co zrobić, żeby połączyć rozsądny budżet z dobrymi efektami produkcji contentu video? Mamy kilka wskazówek, dzięki którym nasi Klienci unikają „przepalania budżetu” i osiągają cele biznesowe.

1.      Inwestuj w „uniwersalność” narzędzi video marketingu

Zamawiasz osobno materiały do social mediów, na stronę www i zewnętrznych kampanii reklamowych? A co, gdyby w ramach pracy nad jednym projektem przygotować wersje video, które pozwolą Ci na kontakt z klientem różnymi kanałami? To prosty sposób na optymalizację kosztów tworzenia filmów wizerunkowych i uzyskanie większej spójności prowadzonej kampanii.

Jak to może zadziałać w praktyce? Z jednej „surówki” można zmontować wiele materiałów – np. shorty czy TikToka, dłuższy materiał na kanał YouTube/stronę internetową czy taki odpowiedni do wyświetlania jako reklama, także w mediach tradycyjnych.

Zastanawiasz się, jak przełożyć tę koncepcję na praktykę? Porozmawiaj z X z naszego zespołu. Wspólnie wypracujemy dobry pomysł na kampanię video marketingową.

2.      Postaw na filmy, które angażują Twoich odbiorców

Czasami jedno, niepozorne video może sprawić, że Twoja marka rozbłyśnie i stanie się obiektem zainteresowania dużej grupy odbiorców. Tak właśnie (w uproszczeniu!) działa efekt viralu. Taki materiał może często zastąpić wiele „płaskich” produkcji – takich, które po prostu nie przemawiają do Twoich potencjalnych klientów.

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby Twój content był jak najbardziej viralowy i pomógł skutecznie pozyskiwać leady oraz sprzedawać? Jego przygotowanie warto powierzyć specjalistom. Takim, którzy z jednej strony rozumieją, jak budować siłę przekazu audiowizualnego, a z drugiej – wiedzą, że powstający materiał ma się przekładać na wizerunek i na sprzedaż. Profesjonalna kreatywna agencja filmowa, taka jak HOLE Films, zadba o to, aby Twoja produkcja przyciągała uwagę i prowadziła do podjęcia konkretnej akcji przez odbiorcę.

Czytaj też: Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy produkującej filmy promocyjne?

3.      Pomyśl o optymalizacji kosztów filmu wizerunkowego

Czy film wizerunkowy musi kosztować „majątek”, żeby zadziałał jako instrument marketingowy? Owszem, musisz w niego zainwestować konkretne środki – praca ekipy filmowej wiąże się z określonymi wydatkami. Jednak są takie koszty, które da się z łatwością zoptymalizować. Oto kilka przykładowych „cięć”, które można wykonać bezboleśnie, a czasem nawet z korzyścią dla efektów końcowych.

  • Kręcenie filmu wizerunkowego w Twojej siedzibie zamiast w wynajętym studiu – pozwala nie tylko zmniejszyć koszty, ale także wzmocnić wiarygodność produkcji i osadzić ją w „prawdziwym świecie”. Takim, z którym może się utożsamić Twój klient.
  • „Zatrudnienie” do filmu Twoich pracowników, zamiast aktorów – to kolejny element uwiarygadniający powstający materiał, a jednocześnie zmniejszający skalę wydatków. Oczywiście trzeba pamiętać, że wykorzystanie wizerunku znanych osób, w tym influencerów, w niektórych przypadkach się opłaca. Warto to jednak dokładnie przemyśleć i policzyć.
  • Nakręcenie kilku produkcji w ramach jednego projektu – jeśli w ciągu jednego bloku dni zdjęciowych uda się nakręcić materiał na parę filmów, koszt pojedynczego video spadnie.

Czytaj więcej: Ile kosztuje film dla mojej firmy?

4.      Publikuj filmy wizerunkowe samodzielnie, bez domu mediowego

Filmy wizerunkowe możesz wykorzystać we własnych kanałach komunikacji z klientami i promocji. Jeśli opublikujesz je np. na firmowych social mediach, stronie www i w podobnych miejscach – może to obniżyć koszt video marketingu. W czasach „siły internetu” możesz się stać własnym wydawcą. Takie podejście może się opłacać.

5.      Mierz zaangażowanie odbiorców w odbiór video

Ta strategia ma charakter długofalowy i pomoże Ci krok po kroku optymalizować wydatki na video marketing, metodą „prób i błędów”. W czym rzecz? Otóż warto (a nawet trzeba!) obserwować, jak publikacja filmów wizerunkowych czy promocyjnych przekłada się na pozyskiwanie leadów czy bezpośrednio na sprzedaż.

Wbrew pozorom, takie dane da się pozyskać i na ich podstawie wyciągać wnioski.

Więcej na ten temat: Jak mierzyć efektywność filmu wizerunkowego w kontekście zaangażowania odbiorców?

Zastanawiasz się, czy masz odpowiedni budżet na kampanię video? Chcesz wiedzieć, ile musisz wydać, aby zrealizować swój projekt? Policzmy to wspólnie i poszukajmy razem strategii, która przyniesie jak najwyższe ROI. Wiemy, jak osiągnąć taki efekt. Skontaktuj się i poznaj szczegóły!

Interesują Cię materiały takie jak ten? Obserwuj nas na Facebooku czy LinkedIn, aby nie umknął Ci żaden nowy artykuł. W naszych social mediach zapraszamy również do dyskusji. Powiedz nam, co myślisz!