produkcja filmów promocyjnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy produkującej filmy promocyjne?

Myślisz o produkcji marketingowych materiałów video? Zrób to z profesjonalistami. Dobra firma produkująca filmy promocyjne pomoże Ci przejść przez cały proces twórczy. Jego efektem będzie video, które pomoże Ci wzmocnić wizerunek oraz sprzedaż. Na co zwrócić uwagę, wybierając wykonawcę? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Skala działalności

Najczęściej już na start stajesz przed ważnym wyborem: filmowa agencja kreatywna czy freelancer? Różnice między tymi dwoma typami wykonawców są duże, a jedna z ważniejszych to skala prowadzonej działalności.

Mowa choćby o tym ile osób będzie pracować nad Twoim projektem: jedna, która bierze na swoje barki wszystkie obowiązki, a może większy zespół? Wbrew pozorom proces produkcji filmowej jest niesamowicie złożony! Liczba dokumentów do podpisania, prawnych spraw do “dopięcia” (choćby zgód na udostępnienie wizerunku pracowników występujących w materiałach), formalności i technikaliów może zaskoczyć i… przytłoczyć freelancera działającego solo.

Sprawdź też, jak rozbudowane jest zaplecze firmy, z którą będziesz współpracować – czy dysponuje ona własnym, zaawansowanym sprzętem, czy musi go wynajmować? W jakich technologiach pracuje? Czy ma do dyspozycji studio? To przekłada się m.in. na możliwości twórcze.

Te elementy mają wpływ na Twoją satysfakcję ze współpracy, a zwłaszcza na:

 • czas i terminowość wykonania filmu wizerunkowego;
 • jakość powstałego materiału;
 • przełożenie jego publikacji na Twoje korzyści biznesowe.

Sprawdź też: Jak długo potrwa produkcja od pomysłu do finalnego filmu?

Doświadczenie w produkcji filmów promocyjnych

Produkcja filmów promocyjnych to coś więcej niż tworzenie „ładnych obrazków”. Owszem, estetyka jest OGROMNIE ważna, bo video ma przede wszystkim przyciągać wzrok. Sęk jednak w tym, że to nie wszystko. Równie ważna jest strona marketingowa.

Dobra firma produkująca filmy promocyjne już na start będzie rozmawiać o Twoich celach biznesowych – a zatem o tym, co powstający materiał ma pomóc osiągnąć. Czy ma być wsparciem sezonowej kampanii sprzedażowej, a może powinien docierać do klientów na wyższych poziomach lejka marketingowego? Partner, który rozumie cel swojej pracy, połączy estetykę i zaawansowane technologie kręcenia z pragmatyzmem.

Jeżeli dowiedzieć się, jak stworzyć film promocyjny, który pomoże Ci więcej sprzedawać, porozmawiaj o tym z Mariuszem z naszego zespołu – .  

Zakres świadczonych usług

Nakręcenie filmu promocyjnego to – wbrew pozorom – szeroko zakrojony projekt. Nie wystarczy pojawić się z kamerą na planie, zrobić zdjęcia i zgrać materiał. Po drodze musi się zadziać wiele rzeczy, m.in.:

 • stworzenie pomysłu na film i jego założeń marketingowych;
 • doprecyzowanie koncepcji marketingowej — począwszy od zdefiniowania grupy docelowej adresatów materiału, przez ich miejsce w lejku sprzedażowym, aż po personę klienta;
 • przygotowanie scenariusza i preprodukcja;
 • samo nakręcenie materiału – w studio, plenerze albo np. siedzibie Twojej firmy;
 • postprodukcja – np. montaż, poprawa balansu kolorów, dodanie grafik i animacji.

Sprawdź więc, które z tych usług wykonuje interesująca Cię agencja. Najlepiej, jeśli zajmie się ona wszystkim – od A do Z, tak jak robi to HOLE Films, kreatywna agencja filmowa. W ramach współpracy powinieneś więc otrzymać m.in. doradztwo marketingowe oraz wsparcie przy wymyśleniu całej kampanii oraz napisaniu scenariusza. Specjaliści z tych obszarów zadbają o, wspomniany już, pragmatyczny wymiar produkcji.

Rzetelność i terminowość

Te wartości wydają się “żelaznym standardem”, bez względu na branżę prowadzonej działalności. Od naszych Klientów słyszymy jednak dość często historie o nierzetelnych partnerach – takich, z którymi trudno się skontaktować albo mających problemy dotrzymaniem deadline’ów czy szerzej, ze zrealizowaniem zamówionej produkcji.

Co powinno więc wzbudzić Twoje zaufanie i wiarę w to, że firma produkująca filmy produkcyjne wywiąże się z zadania? Zwróć uwagę na:

 • formę prowadzonej działalności (czy masz do czynienia z freelancerem, czy z agencją);
 • wstępną komunikację i jej rzetelność;
 • opinie o firmie online, np. w wizytówce Google.

Kieruj się tymi wskazówkami przy wyborze partnera, aby mieć pewność, że Twoje materiały marketingowe 1) powstaną, 2) będą spełniać wszystkie Twoje oczekiwania (albo je przekroczą).

Kwestie prawne i formalne

Tworzenie filmów marketingowych to znacznie więcej niż “kręcenie filmików”. Celem pracy agencji filmowej jest stworzenie narzędzi, które będą pracować na Twój wizerunek i świadomość marki. Musisz mieć więc pewność, że:

 • wpiszą się one w ewentualne wymogi i obostrzenia prawne (dotyczą one choćby branż prawnej, medycznej czy kosmetycznej);
 • otrzymasz do nich pełnię praw autorskich — aby tak było, przekazanie dzieła musi odbyć się zgodnie z prawem!

Przy współpracy z HOLE Films nie musisz się obawiać. Mamy własny zespół prawny, który dba o bezpieczeństwo obu stron umowy.

Portfolio

Zanim zlecisz wybranej firmie nakręcenie filmu promocyjnego, upewnij się, że podobają Ci się jej inne projekty. Przykładowo, kilka naszych ostatnich znajdziesz tutaj.

Obejrzenie udostępnionych materiałów pomoże Ci ocenić np.:

 • estetykę powstających produkcji;
 • poziom ich profesjonalizmu;
 • atrakcyjność dla odbiorcy;
 • to, czy chcesz stworzyć coś podobnego dla swojej marki.

Pamiętaj też, że profesjonalna agencja bez problemu dostosuje środki i estetykę powstających materiałów do Twojej koncepcji i potrzeb.

Chcesz o tym porozmawiać? Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy stworzyć wspólnie!